Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

listopad 2017 (kl. 6)

Zad. 1 (3 pkt)
Dwuaktowe przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Pierwszy akt trwał 5/6 godziny, a następnie była 15-minutowa przerwa. Drugi akt przedstawienia trwał 1 i 1/5 godziny. O której godzinie skończyło się to przedstawienie?

Zad. 2 (3 pkt)
Mama pokroiła urodzinowy tort Łukasza na tyle części, ile świeczek zapalono na torcie. Łukasz i jego siostra zjedli po dwa kawałki tortu, rodzice po jednym kawałku, a połowę tortu zostawili na wieczór. Ile Łukasz ma lat?

Zad. 3 (4 pkt)
Baca postanowił zmniejszyć swoje stado owiec. W poniedziałek sprzedał połowę wszystkich owiec. W środę sprzedał połowę stada, które mu zostało, a w piątek trzy owce się zgubiły. W gospodarstwie zostały 64 owce. Ile owiec miął baca, zanim zaczął je sprzedawać?