Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szkolny Dzień Wolontariatu

Praca, którą wykonujemy za darmo z potrzeby serca lub zwykła codzienna pomoc drugiemu człowiekowi jest niezwykle ważna i bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ od 1986 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W naszej szkole 5 grudnia również świętowaliśmy ten ważny dzień dobrych serc. Podczas warsztatów na temat wolontariatu, pomagania oraz empatii, prowadzonych przez wychowawców oraz pedagoga szkolnego, uczniowie poznawali na czym polega praca wolontariuszy, jakie cechy powinna posiadać osoba niosąca bezinteresowną pomoc innym oraz jak dzieci mogą włączyć
się w działalność na rzecz osób potrzebujących.
Na zajęciach powstały ciekawe kolorowe plakaty, przedstawiające, zgodnie z hasłem „Wolontariusz – bohater codzienności”, działania pomocowe podejmowane przez dzieci z naszej szkoły. Uczniowie uświadomili sobie, że wolontariuszem mogą być osoby w każdym wieku, codziennie, nie tylko od święta.
Dzisiejszy dzień był wspaniałą okazją, aby zaakcentować, że uczniowie "Czwórki" zawsze chętnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły takie jak „Góra grosza”, zbieranie makulatury, plastykowych nakrętek czy baterii. Dzieci wykonują świąteczne kartki dobroczynne, zbierają artykuły dla psów ze schroniska, odwiedzają Dom Spokojnej Starości. Bardzo często angażują się w pomoc młodszym kolegom w odrabianiu zadań domowych na świetlicy szkolnej, czy pomagają w organizacji różnorakich imprez szkolnych. Niekiedy wystarczy zwykły codzienny uśmiech, dobre słowo, życzliwy gest, aby dzień stał się lepszy.  

Doceniajmy wolontariuszy, by czuli że ich praca jest ważna i potrzebna!

as